Magnet s otvorem ⌀3mm, 10x3mm, N52

  • Magnet s otvorem ⌀3mm, 10x3mm, N52

Neodinový magnet s kónickou otvorem k uchycení (například vrutem). 

Chromniklová povrchová uprava

Průměr magnetu: 10mm

Výska magnetu: 3mm

Průměr otovru: 3mm (konický tvar)

Směr magnetování: na výšku (při položení magnetu na plocho je jeden pól nahoře a druhý dole)

Maximální pracovní teplota: 80°C

Přídržná síla: 0,82kg  (údaj dodavatele). Pro konkrétní aplikaci doporučujeme vyzkoušet.

Vlastnosti materiálu magnetu: N52


Bezpečnostní pokyny:

Nebezpečí polknutí - Magnety malých rozměrů mohou děti lehce spolknout a mohou způsobit vážné problémy. Magnety nejsou hračky, držte je proto dále od dětí.

Nebezpečí úrazu - Velké magnety mají velkou přídržnou sílu a mohou způsobit pohmožděniny, v případě velkých magnetů, může dojít i k rozdrcení prstů, včetně kostí. Při manipulaci s magnety používejte ochranné rukavice k zamezení úrazů.

Kardiostimulátor - Magnety mohou mít vliv na funkci kardiostimulátorů a implantovaných srdečních defi brilátorů. Pokud máte tyto dodatečné přístroje, prosím udržujte si co největší vzdálenost od magnetů.Jiné negativní vlivy magnetů na člověka nejsou známy. Právě naopak, jsou potvrzeny blahodárné účinky.

Křehkost magnetů a magnetické třísky - Magnety jsou velice křehké, a pokud dojde k samovolnému smrštění k sobě, je zde riziko odmrštění malých částí, které můžou způsobit zranění oka apod.
Při manipulaci s magnety dbejte na to, aby se samovolně nesráželi a noste ochranné brýle.

Magnetické pole - Magnety mají silné magnetické pole, které může poškodit přístroje, jako jsou TV, notebooky, pevné disky, kreditní karty, hodinky, sluchátka a mnoho dalších produktů. Udržujte prosím zařízení a objekty, které by mohli být magnety poškozeny, v dostatečné vzdálenosti.

Feritové x Neodymové magnety - Magnetické pole feritových magnetů lze poškodit, pokud přijde do styku se silnějším polem. Magnety pak mohou přestat držet nebo je jejich síla velice oslabena. Nepřikládejte, prosím, neodymové magnety k magnetům feritovým.

Nebezpečí výbuchu / požáru - Při manipulaci, či obrábění magnetů mohou vznikat elektrické výboje, které mohou vést ke vzniku požáru, či dokonce výbuchu. Nepracujte s magnety v prostředí s nebezpečím požáru, či výbuchu.

Teplotní stabilita - Magnety mají svou maximální pracovní teplotu, záleží na druhu materiálu od 80° až do 450°, poté ztrácí svou magnetizaci. Nepoužívejte magnety ve větších teplotách, než pro které jsou určeny.

Oxidace - Neodym jako prvek koroduje a proto jsou magnety niklovány, což zabraňuje korozi. Vyhýbejte se prosím poškození povlaku magnetu.


Napsat recenzi

Pro napsání recenze se musíte Přihlasit nebo Registrovat.


  • Kód produktu: AM3922
  • Dostupnost: Na cestě
  • 9,00 Kč

  • 7,44 Kč bez DPH


Tagy: magnet, s, otvorem, ⌀3mm, 10x3mm, n52, am3922, elektromagnety